Vox Populi, vox Dei. Na facebookovej stránke spoločnosti TIPOS sme sa vás pýtali, čo by ste si kúpili ako prvé, keby ste vyhrali jackpot v hre LOTO. A veru že Slováci sa nezapreli a dočkali sme sa odpovedí z poriadne bohatej ríše fantázie. Vyberáme tie najlepšie.

Každú stredu a nedeľu sa roky rokúce zraky Slovákov upierajú k číselnej lotérii LOTO. Určite sa hádam už každý z nás spýtal pri pohľade hore prosebnú vetu: „Nemohol by som to byť práve JA, komu sa zmení život skvelou výhrou v LOTE?“

Ak by tento scenár nastal, čo by ste si kúpili ako prvé?

Najčastejšou odpoveďou boli základné materiálne veci dôležité pre život. Nový byt či dom alebo kompletná rekonštrukcia doterajšieho obydlia sa objavovali v odpovediach najčastejšie.

Jeden z možných výhercov bol ešte konkrétnejší a napísal predstavu o ideálnom bývaní: „Kúpil by som si farmu a salaš s ovcami.“ Nuž, život v prírode má veľké čaro.

Čaro však má aj jazda na novom aute. Práve táto odpoveď bola druhou najčastejšou. Luxusný športiak alebo skôr rodinné auto, Slováci by si za obrovský balík dopriali nový prírastok do vozového parku.

Medzi odpoveďami, pochopiteľne, nechýbalo ani slovo DOVOLENKA. Veď kto by už so státisícmi eur na konte nemal chuť precestovať kus sveta?

A tak sme v odpovediach našli odpovede o cestovaní do blízkeho zahraničia, ale aj exotiky. Jeden z fanúšikov hry LOTO by absolvoval cestu okolo sveta ako slávny knižný hrdina Phileas Fogg z pera Julesa Verna.

Medzi odpoveďami sme však našli aj takýto komentár: „Kúpil by som si celé Kiribati.“ Na kúpu niektorého z ostrovov štátiku v Pacifickom oceáne by bol treba azda Eurojackpot, ale ako sen to znie krásne. Vlastniť svoj ostrov.

Niekto myslí na ďaleké ostrovy, iný by sa uspokojil aj s apartmánom na chorvátskej riviére, ďalší komentujúci by sa šli pozrieť do Dubaja, Turecka či do Peru a Mexika.

Potom sme však registrovali aj čiastočných recesistov, respektíve ľudí, ktorým by stačilo na prvý pohľad aj málo.

Traktor, heligónka, kolobežka, jedlo pre psy a mačičky v útulku. Zaujímavou ideou bola aj kúpa Bitcoinu.

Na záver sme si nechali niečo aj pre maškrtníkov. Ako sa hovorí, láska ide cez žalúdok. A ak by bol majiteľ tohto komentára zatiaľ sám a vyhral by jackpot, po nákupe, dobrom obede s peknou slečnou by sa všetko zmenilo. Na otázku, čo by si za výhru v hre LOTO kúpil ako prvé totiž napísal: „Vykostené kuracie stehná. Veď sú práve v akcii!“

Či už to bude jedlo, auto, dom alebo dovolenka, snívať o veľkej výhre je dovolené pre každého. Premeniť sen na realitu môžete dvakrát do týždňa, vždy v stredu a v nedeľu, kedy sa žrebujú lotériové čísla.

LOTO, jednoducho šanca vyhrať.

Hrať online