Aj je to tu. Veľké finále Ligy majstrov. Dva tímy, dva veľké sny, dva veľké príbehy. Kto sa stane šampiónom Európy? Bude to nemecký tím z Dortmundu, v ktorého drese sa lúči ikonický Marco Reus alebo gigant a najúspešnejší tím histórie súťaže Real Madrid? Tipni si na TIPOSBET.

V rámci promo ponuky v rámci tipovania sa môžeš tešiť na Bonus z bufetu – Späťák. Ide o formu vernostného BONUSU, ktorý je vyplácaný za získané body z tipovania za kalendárny mesiac. Body získava hráč podľa výšky vkladov a podľa výšky kurzov na tiketoch. Každý mesiac môže hráč získať bonus až do 350 €!

Pri finále Ligy majstrov sa však hráči môžu „vyblázniť“ aj pri tvorbe tiketu. Veď na zápas je vypísaných okrem základnej ponuky 1 – X- 2 ďalších takmer až 500 odvodených stávok!

tipuj finále LM

A teraz sa už pozrime na predikciu finále.

Dortmund – Real Madrid (sobota, 21:00)

Tipy: Zápas X2 – 1.polčas X – viac gólov v 2.polčase

Týmto finále sa končí jedna éra Ligy majstrov, keďže v novej sezóne prejde formát súťaže na kontroverzný, nový formát, ktorý v budúcej sezóne zahŕňa rozšírenú ligovú fázu.

Oba tímy si už zaistili účasť v budúcej sezóne a teraz sa budú snažiť ukončiť tú súčasnú ziskom najprestížnejšieho klubového pohára na posvätnom trávniku vo Wembley.

Dortmund sa usiluje o prvú trofej od roku 2021, zatiaľ čo Real si robí zálusk na tretiu v tejto sezóne, keď ovládol Supercopu de España a La Ligu. Pre čierno-žltých znamená finále po piatom mieste v Bundeslige (najhoršie umiestnenie od siedmeho miesta v sezóne 2014/15) záchranu ročníka, ale dvojtýždňová prestávka medzi výhrou 4:0 nad Darmstadtom a týmto duelom naznačuje, že im v Londýne môže chýbať herná prax.

Nemci budú musieť ukázať, že zvládajú veľké zápasy, čo im pomohlo zvládnuť strhujúce semifinále s PSG, a hoci v posledných štyroch vzájomných dueloch s Los Blancos nevyhrali, naposledy nad Madridom zvíťazili vo vyraďovacom zápase LM, keď v sezóne 2013/14 uspeli doma 2:0.

Teraz sa chystajú na svoje piate európske finále, ale ich bilancia v premieňaní šancí je neslávna – vyhrali iba dve z nich, naposledy pred 27 rokmi v roku 1997 proti Juventusu.

Naproti tomu Real Madrid je po dosiahnutí záverečnej fázy najlepšej európskej klubovej súťaže úplne dominantný a vyhral všetkých osem svojich finále Ligy majstrov, vrátane jedného proti nemeckému súperovi (proti Leverkusenu v roku 2002).

Neporaziteľnosť v šiestich zápasoch proti trom nemeckým celkov na ceste do finále v tomto ročníku je tiež dobrým znamením pre tím Carla Ancelottiho, ktorý je sériovým víťazom. Očakáva, že jeho tím bude musieť „trpieť a bojovať“, aby vyhral finále a rekordný 15. himalájsky pohár. Ancelotti má dobré predpoklady na to, aby to povedal, vzhľadom na jeho neuspokojivú bilanciu proti Dortmundu (7-0-6).

Medzitým sa bývalý hráč Bayernu Toni Kroos pripravuje na svoj posledný zápas v madridskom drese a chce sa vyrovnať klubovej legende Paco Gentovi ziskom rekordného šiesteho titulu v Európskom pohári/Lige majstrov.

„V jednom zápase je možné všetko. Náš cieľ je Ligu majstrov vyhrať a prerušiť sériu Realu Madrid,“ vyhlásil kouč Dortmundu Edin Terzič. „Ak niekto v minulosti ukázal, čo všetko sa dá získať v jedinom zápase, tak sme to my. Vieme, že môžeme dosiahnuť niečo veľké. Ak to chceme dokázať, musíme zdolať silný tím, ktorý už veľakrát svoju silu potvrdil. Jednoznačne sa sústredíme na sobotu a pripravujeme sa na finále najlepším možným spôsobom.“

Real je rekordný 14-násobný šampión najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže, v jej finále naposledy prehral ešte v roku 1981 v niekdajšom EPM s FC Liverpool. V novodobej ére LM sa tešil z prvenstva v rokoch 1998, 2000, 2002, 2014, 2016, 2017, 2018 i 2022, na ceste do finále tohto ročníka vyradil obhajcu Manchester City i Bayern Mníchov. Dortmund vyhral Ligu majstrov doteraz jediný raz, vo finále v roku 1997 uspel proti Juventusu Turín.

tipuj finále LM