Schyľuje sa k veľkej bitke, ktorá nemá vo svete obdoby. K udalosti, ktorá prepojí svet gejmerov po celom svete. Šampionát The International 10 v hre Dota 2 sa odohrá v októbri v rumunskej Bukurešti za prítomnosti najlepších hráčov zo sveta e-športov. Celková dotácia eventu je šialených 40 miliónov dolárov! A keďže TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. podporuje aj svet e-športov, prináša vám všetky zaujímavé informácie o tomto podujatí.

O tom, že svet elektronických športov dosiahol za posledné mesiace a roky obrovský rozmach, sme už písali niekoľkokrát. Koniec – koncov, je to jeden z dôvodov, prečo slovenský lotériový gigant a najväčší donor športu na Slovensku začal podporovať aj e-športové projekty.

Chtiac nechtiac  napomohla popularite e-športov aj pandémia koronavírusu, keďže na rozdiel od tradičných športov sa dal vykonávať e-šport aj počas lockdownov.

Jedna vec je však doma hrať či trénovať, druhá sa porovnať na turnaji, ktorý má rozmery majstrovstiev sveta či olympijských hier.

Je dobre známe, že medzi gejmermi má veľmi silné zastúpenie komunita zo Škandinávie. A tak bola logická voľba, že turnaj sa mal pôvodne konať vo švédskom Štokholme.

Pandémia, rovnako ako zasadnutie Švédskej športovej konfederácie, ktorá v hlasovaní zamietla prijatie e-športov do rodiny tradičných športov, čo v praxi znamená, že také obrovské podujatie, akým je TI10, by sa nemohlo na základe protipandemických nariadení vo Švédsku konať spôsobili, že turnaj sa musel presunúť do inej krajiny.

Stalo sa ňou Rumunsko, konkrétne hlavné mesto Bukurešť. Šampionát The International 10 bude hostiť futbalová Arena Nationala. Ultramoderný stánok hostil pred pár dňami aj zápasy futbalového EURO, pričom na jeho tribúny sa zmestí viac ako 55-tisíc divákov.

Skupinová fáza je na programe od 7. do 10. októbra, na ktorú nadviažu najdôležitejšie súboje. Tie vyvrcholia veľkým finále 17. októbra. V ňom spoznáme šampióna majiteľa podielu z celkovej výhry 40 018 195 dolárov!

Tak celý gejmerský svet, priprav sa. Bukurešť ovládne na jeseň obrovské šialenstvo spojené s hrou Dota 2.