Veľký deň slovenského futbalu je predo dvermi. V pondelok o 18:00 nastúpi výber trénera Štefana Tarkoviča vo svojom otváracom zápase EURA proti Poľsku. Ako sa skončí zápas v Petrohrade? Tipnite si v  herni eTIPOS.sk!

Azda netreba pripomínať, ako je úvodný duel na turnaji dôležitý. Vedia to Slováci, vedia to Poliaci. Preto sa dá očakávať, že duel bude skôr šachová partia, ako ofenzíve divadlo.

Poliaci sa predstavia na štvrtom kontinentálnom šampionáte, pred piatimi rokmi na ňom dosiahli postupom do štvrťfinále najväčší úspech. V boji o semifinále ich vyradil neskorší šampión z Portugalska až v jedenástkovom rozstrele.

Jasným lídrom tímu je útočník Bayernu Mníchov Robert Lewandowski. Práve na úradujúceho najlepšieho hráča sveta podľa FIFA sa bude najviac spoliehať portugalský tréner Paulo Souza. Tridsaťdvaročný kanonier je najlepším strelcom v histórii reprezentácie so 66 gólmi, v tejto sezóne prekonal 49-ročný rekord Gerda Müllera a v bundeslige dal v 29 dueloch 41 gólov.

Poliakom pre zranenie chýba útočník Krzysztof Piatek z Herthy Berlín.

Slováci majú k dispozícii tím, ktorý nemá jasného ofenzívneho lídra. Je otázne, kto to zoberie z hráčov na seba a bude dávať góly. Na hrote máme Róberta Boženíka, Róberta Maka, Michala Ďuriša a Ivana Schranza. Presadí sa niekto z nich alebo potiahne mužstvo niekto zo zálohy?

Poľsko bude favoritom zápasu, ale podarí sa mu to potvrdiť? Predikovať je náročné, pekný kurz sa však skrýva za tipom, že 1. polčas sa skončí remízou.

TIPOS TIPUJE:

POĽSKO – SLOVENSKO – 1. polčas – remíza (1,95)

ZÁPASOVÁ PONUKA