Slovákov čaká v poradí druhý kvalifikačný trojzápas. Nabitý septembrový program odštartujú duelom v Ľubľane. Po návrate zo Slovinska následne čakajú zverencov Štefana Tarkoviča dve domáce vystúpenia proti Chorvátsku a Cypru na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Sokolom v tabuľke momentálne patrí tretie miesto so ziskom päť bodov. Ako sa im bude dariť proti Slovinsku? Tipni si na zápas s najlepšími kurzmi v herni eTIPOS.sk!

SLOVINSKO – SLOVENSKO – X

Prvý raz sa na zraze reprezentácie objavili brankár František Plach z poľského Piastu Gliwice a obranca Vernon De Marco zo Slovana Bratislava. Na štadióne Stožice v Ľubľane budú absentovať pre zranenia obranca Tomáš Hubočan a stredopoliar Ján Greguš. Michal Ďuriš sa rozhodol ukončiť reprezentačnú kariéru, a tak jeho zápas na ME proti Španielsku, ktorí sme prehrali vysoko 0:5, bol jeho posledným s dvojkrížom na hrudi.

Slováci sa stretli so Slovinskom naposledy v sezóne 2016/17. V kvalifikácii o MS 2018 zvíťazili domáci po góle Kronavetera 1:0, rovnakým výsledkom sa skončila aj odveta v Trnave. Slovenskí futbalisti triumfovali vďaka vlastnému gólu Mevlju.

Kouč Tarkovič pred blížiacimi sa duelmi poznamenal, že neočakáva nevyrovnané súboje, rozhodovať budú maličkosti: „Máme v skupine tímy, ktoré sú schopné konkurovať si navzájom. Ktorékoľvek mužstvo dokáže zdolať to druhé.

Oporami tímu by mali byť stredopoliari Marek Hamšík a Stanislav Lobotka, ktorí majú v poslednom období dobrú formu. Najmä druhý menovaný sa rozohral k skvelým výkonom.

Hamšík hrá v klube na inom poste, ale som rád, že hrá kvalitnú tureckú ligu. Jeho výkony sú dobrým signálom, aby pomohol reprezentácii. Stano Lobotka je hráč, ktorých Slovensko na tomto poste veľa nemá, a som rád, že sa začína presadzovať.“

Duel v Slovinsku nebude na pohľad atraktívny. Veľa gólov by padnúť nemalo. Oba tímy vedia, že im ide o veľa. Podľa toho bude prispôsobená aj taktika – najmä byť istí vzadu.

Zápasu by svedčala remíza. 0:0? 1:1? Tipnite si s najlepšími kurzmi od TIPOSU!

ZÁPASOVÁ PONUKA