Už len 4 tímy zostávajú v hre o slovenský hokejový titul. Nebolo ďaleko a mohlo z toho byť čisto východniarske semifinále. Plány na tento scenár však prerušili hráči Nitry, ktorí vyradili Poprad. A tak sa okrem nich stretnú v boji o finále play-off Michalovce, Košice a Spišská Nová Ves.

O majstrovskom titule snívali od začiatku ročníka takmer všetci. Azda len Humenné bolo po celý rok odkázané na boj o záchranu, a to sa nepodarilo. V hre sú však už len posledné štyri tímy.

Pozri si našu analýzu semifinále a využi popri tom možnosť kvalitných kurzov a akcii, ktoré ti ponúka jedine TIPOSBET.

Novo registrovaní hráči sa môžu tešiť na Stávku bez rizika až do 50 €. Stačí si len tipnúť prvú stávku na ľubovoľné zápasy z našej ponuky a ak tip nevyjde, vrátime ti celú výšku vkladu (minimálne 20 € a maximálne 50 €).

Tešiť sa môžeš aj na Bonus z bufetu – Späťák. Ide o formu vernostného BONUSU, ktorý je vyplácaný za získané body z tipovania za kalendárny mesiac. Body získava hráč podľa výšky vkladov a podľa výšky kurzov na tiketoch. Každý mesiac môže hráč získať bonus až do 350 €!

A teraz sa už pozrime na prognózy semifinále TIPOS extraligy.

MICHALOVCE – NITRA

Zemplínčania postúpili do štvrťfinále jasne. Zvolen zdolali na zápasy 4:1, pričom sériu ukončili so skóre 21:7. V semifinále ich čaká ťažší oriešik. V laufe hrajúca Nitra, ktorá nečakane vyradila Poprad 4:2 na zápasy. Vôbec prvýkrát v histórii extraligy sa stalo, že ôsmy tím po základnej časti vyradil víťaza dlhodobej časti sezóny.
Nitra pritom šla do play-off z predkola, a aj to prehrávala s Trenčínom 1:2 na zápasy. Skvelo sa však rozbehol kolektívny nitriansky valec, ktorý si verí istotne aj na Michalovce.
V základnej časti sa tieto tímy stretli štyrikrát. Dvakrát uspel jeden tím, dvakrát druhý so skóre 11:11.

Nitra má výbornú ofenzívu so šikovnými hráčmi, na ktorých si musíme dať pozor. Rovnako tak musíme eliminovať aj ich presilovky, ktoré sú silná stránka Nitry,“ povedal kouč Michaloviec Tomek Valtonen.
Nitra sa ukazuje ako dobré play-off mužstvo, takže uvidíme, ako to bude vyzerať,“ vraví pred sériou Michalovčan Michal Kabáč.
Priestor na oddych bol ideálny. Ak by sme mali viac dní voľna, tak si myslím, že by to bolo kontraproduktívne. Toto voľno bohato stačilo, v pondelok sme už absolvovali tréning a chystáme sa na Michalovce,“ uviedol líder Nitry Samuel Buček pre TASR. Dvadsaťpäťročný krídelník so spoluhráčom Milošom Bubelom vedie s deviatimi bodmi (5+4) tabuľku produktivity play-off, obaja by mali hnať svoj tím vpred aj v semifinále.

Očakávame, že uvidíme dlhú sériu, ale viac veríme Michalovciam. Tie majú nabitý a vyzretý káder, ktorý by si mal zahrať premiérovo vo finále.

TIP TIPOSU:
Michalovce – Nitra 4:3 na zápasy

Kompletný program semifinálovej série (na štyri víťazné zápasy):

  1. zápas, streda 3. apríla: Michalovce – Nitra /18.00/
  2. zápas, štvrtok 4. apríla: Michalovce – Nitra /18.00/
  3. zápas, nedeľa 7. apríla: Nitra – Michalovce /18.30/
  4. zápas, pondelok 8. apríla: Nitra – Michalovce /18.30/

prípadný 5. zápas, štvrtok 11. apríla: Michalovce – Nitra /18.00/

prípadný 6. zápas, sobota 13. apríla: Nitra – Michalovce /18.00/

prípadný 7. zápas, pondelok 15. apríla: Michalovce – Nitra /18.00/
 

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – KOŠICE

Východniarske derby, ktoré nemá jasného favorita. Domáci tím bol dlho lídrom ligy, až v závere sa uňho ukázala kríza, kedy klesol z prvého na tretie miesto. V 1. kole Spišiaci jasne prešli cez Banskú Bystricu 4:0 na zápasy, hoci duely to boli tesné. Aj Košice mali jasný vývoj série. Odvekého rivala zo Slovana zdolali taktiež 4:0 na zápasy.

Hľadať favorita je skutočne náročné. Šesťkrát sa tieto tímy stretli v základnej časti sezóny, pričom až trikrát sa predlžovalo. Spišská ale vyhrala štyri duely, čo však v play-off nemusí veľa znamenať.

Oba tímy majú kvalitnú ofenzívu a dobrej fungujúcu defenzívu na čele s brankármi. Na jednej strane je to Marcel Melicherčík, Košice sa zas môžu spoliehať na vyrovnané duo Dominik Riečický, Jaroslav Janus.

Spišská disponuje najrýchlejšími hráčmi v lige, ale aj Košice majú na svojej strane dobrých korčuliarov. Opäť odhadujeme, že séria pôjde na sedem zápasov. Rozhodovať budú detaily. O 1 percento viac však čakáme, že do finále poputuje obhajca titulu z Košíc.

TIP TIPOSU:
Spišská Nová Ves – Košice 3:4 na zápasy

Rozpis zápasov série: 

5. apríla: HK Spišská Nová Ves – HC Košice

6. apríla: HK Spišská Nová Ves – HC Košice

9. apríla: HC Košice – HK Spišská Nová Ves

10. apríla: HC Košice – HK Spišská Nová Ves

12. apríla: HK Spišská Nová Ves – HC Košice /prípadný piaty zápas/

14. apríla: HC Košice – HK Spišská Nová Ves /prípadný šiesty zápas/

16. apríla: HK Spišská Nová Ves – HC Košice /prípadný siedmy zápas/

Tipuj Play-off