Futbalisti Slovana Bratislava sú na prahu novej sezóny. V stredu o 20:30 sa doma na Tehelnom poli predstavia v 1. predkole Ligy majstrov proti úradujúcemu luxemburskému šampiónovi FC Swift Hesperange. Ako sa zápas skončí? Tipni si na TIPOSBET.sk.

Belasí majú za sebou úspešnú prípravu, v ktorej ani raz nezaváhali a program štyroch duelov uzavreli so skóre 11:2. V generálke na duel proti súperovi z Luxemburska zvíťazili nad rumunským Rapidom Bukurešť 4:1.

Chcem tipovať

„Všetko smeruje k príprave na stredu. V poslednom zápase s Rapidom Bukurešť sme ukázali veľmi dobré veci, no vždy je čo zlepšovať. Stále to bola len príprava, čiže by som nerobil krátke závery,“ uviedol pre webstránku ŠK Slovan Bratislava tréner Slovana Vladimír Weiss st.

Slovan uspel v príprave postupne s rumunským Klužom 3:0, následne nadviazal triumfom nad slovinským NK Olimpija Ľubľana 2:1 a poradil si aj s poľskou Wislou Plock (2:0). Na záver sa radoval zo spomínaného triumfu nad Rapidom Bukurešť.

„Každý jeden súper, proti ktorému sme v príprave hrali, mal svoju kvalitu. Myslím si, že sme boli dobre pripravení v hlavách, čo je dôležité. Každý sa koncentroval na 100 percent, tak to musí byť aj v zápasoch Ligy majstrov,“ povedal obranca Lukáš Pauschek, ktorý si zaželal, aby jeho tím dosiahol na skupinovú fázu milionárskej súťaže.

Duel Slovana s Hesperange povedie ukrajinský hlavný rozhodca Viktor Kopijevskij. Odveta je na programe o týždeň neskôr 19. júla na pôde luxemburského majstra (20.00 h). Postupujúci sa v 2. predkole LM stretne s víťazom dvojzápasu medzi FC Urartu – HŠK Zrinjski Mostar.

TIPUJ SLOVAN A ZÍSKAJ BONUS 5 €

Vstupenku na úvodný zápas má zakúpenú už takmer 10 000 fanúšikov, čo je necelá polovica kapacity. Dá sa teda očakávať, že atmosféra by mala byť dobrá.

Súper Slovana je v pohárovej Európe dosť veľkou neznámou. Šampiónom sa stal premiérovo, Ligu majstrov tak bude hrať premiérovo. Jeho dres obliekajú traja reprezentanti Luxemburska. V minulosti sa v pohároch prestavil v rokoch 1990 a 2021. Vždy vypadol s prvým súperom s celkovým skóre 8:1.

Náš tip:

Slovan – FC Swift Hesperange 1
Prvý polčas: 1
Hendikep -1,5 gólu: 1

Chcem tipovať