Veľké projekty vo svete e-športov, ktoré podporuje spoločnosť TIPOS, pokračujú. V jesennej sezóne sa môžeme tešiť na sériu turnajov CS:GO, v ktorých sa proti sebe postavia česko-slovenskí hráči Counter-Strike proti hráčom z Európy v boji o 100.000 eur.

E-športová spoločnosť REPUBLEAGUE, ktorá turnaj organizuje, spustila na jar event s dotáciou 60.000 eur. Po letnej pauze obohatenej komunitnými turnajmi sa vracia späť a to s posunutou latkou. Na Season 2 zvyšujú prizepool o 40.000 eur.

REPUBLEAGUE TIPOS Season 2 prichádza so zaujímavým formátom. Organizátor pokračuje v idei dávať priestor pre rozvoj česko-slovenskej CS:GO scéne v mixe s tým najlepším zo zahraničia. Myšlienka spájať nás so zahraničnou konkurenciou robí túto sériu turnajov jedinečnou.

A tak sa môžeme tešiť na to ako SINNERS, Entropiq Prague, eSuba a Sampi vyzvú tímy ako ENCE, Dignitas, MIBR či Eternal Fire.

Season 2 odštartovala 20. septembra open kvalifikáciou. Nasledovať budú group stage, play-in a playoff.

Podobne ako v Season 1, majú hráči šancu získať miestenku v group stage vďaka kvalifikácii. Prvé kolo sa odohral počas minulého víkendu, druhé na nás čaká (28-29.8.). Prvé kolo bolo otvorené pre celý európsky región a druhé exkluzívne pre Čechov a Slovákov.

No a práve kvalifikovaná bulharská zostava SKADE bola tou, ktorá v predošlom turnaji od REPUBLEAGUE prekonala všetky očakávania a odniesla si titul víťaza.

V group stage následne uvidíme štyri skupiny po štyroch tímoch. V každej z týchto skupín bude nasadený jeden česko-slovenský tím, ku ktorému REPUBLEAGUE náhodne vylosujú pozvané zahraničné tímy a dvoch víťazov kvalifikácii. Každá zo skupín nám prinesie počas piatich zápasov dvoch postupujúcich.

Po group stage zabojuje zostávajúcich osem tímov o štyri voľné miesta v play-off. Počas štyroch nekompromisných single elimination best-of-three zápasoch v play-in fáze, spoznáme zostávajúcu štvoricu, ktorá sa postaví proti tým najlepším súperom.

Finálna fáza turnaja prebehne taktiež v single elimination formáte. Spomínanú zostávajúcu štvoricu tímov v play-off doplní ďalších 12 celkov. Do hry totiž prichádzajú štyri najlepšie umiestnené tímy zo Season 1 (SKADE, SAW, forZe a SINNERS) a 8 pozvaných elitných tímov, ktoré budú odhalené pred začiatkom turnaja v septembri.

Nenechaj si tak ujsť možnosť zažiariť na e-športovom poli a cez kvalifikácie získaj šancu prestrieľať sa až k titulu!

Zahrať si ešporty